"Kuidas Tartutada" - @sketchingpaas

EN

UA

Kuidas Tartutada

Lood

"Kuidas Tartutada" ('How to Tartu') on visuaalsete lugude seeria sellest, milline linn Tartu on, oli, või tahab olla. Nii nagu on Tartut näinud ja tunnetanud, joonistanud ja kirja pannud @sketchingpaas - koos mõningase abiga sõpradelt.

Need lood uurivad inimesi ja paiku, sündmusi ja argielu üle linna, Raekoja platsist äärelinnani, ärifestivalist tudengimeluni. Seeria esimene lugu "Tagasi Tartusse" ('Back to Tartu') ilmus 8. augustil 2022.

"Kirjutan ja joonistan neid lugusid algusest peale inglise keeles. Olen Tartut selles keeles palju tutvustanud ja kui eestikeelseid materjale meie linnast on meeldivalt palju, siis ingliskeelsete ampsude valik on väike," ütleb @sketchingpaas, "Minu arvates on Tartul vaja, et maailm meist rohkem teaks ja selleks läheb vaja erinevate maitsetega ampse."

Trükised

Leia lugusid jutustavad postkaardid


Loe rohkem 'The Bridges of Tartu' lugusid jutustavate postkaartide komplektist ja müügikohtadest (inglise keeles).


Telli signeeritud väljatrükk


"Kuidas Tartutada" ehk 'How to Tartu' visuaalsete lugude signeeritud (ja soovi korral ka raamitud) väljatrükke saab tellida.

Vaata howtotartu.ee e-poodi.

Kõige esimesena kuuleb uudiseid uutest trükistest @sketchingpaas Instagrami lehelt.

Võta tasuta kaart!


Visit Tartu tellis @sketchingpaasilt illustratsioonid ja kujunduse kaardile "Jalutuskäik Tartus"/'A Walk in Tartu". See kaart on mugav abivahend, et avastada kaasaegseid ja ajaloolisi, kunstiväärtuslikke ja maitseelamuslikke paiku Tartu vanalinnas. Kaart aitab seigelda nii sõpradega, perega, kui üksi.

Võta trükitud kaart Tartu külastuskeskusest, mis asub raekojas (Raekoja plats 1a). Kaardist on saadaval nii eesti- kui ingliskeelne variant.

Illustreeritud kaart Tartu kesklinnast
Kalle Paas hoiab käes ühte oma tööd ja seisab Raekoja platsil

@sketchingpaas

✏️✒️ Olen Tartus elav illustraator. Töötan kommunikatsiooni-, kultuuri- ja spordivaldkonna heaks aadressil kallepaas.ee. Õppisin VOCOs UX/UI disaini.

17 Tartus elatud aastaga olen kogenud linna mitme nurga alt.

Olen töötanud toimetaja ja saatejuhina raadios. Olen olnud üks eestvedajatest Tartu suurimas jalgpalliklubis JK Tammeka ja teedrajavas Sepa Jalgpallikeskuse ühisrahastuskampaanias.

Olen toetanud vabatahtlikuna eri ettevõtmisi nagu näiteks Ukraina Maja ja olen kuulunud Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 meeskonda.

Joonistamisega tegelen põhjalikumalt 2022. aastast ehk olen alles selle teekonna alguses.

Jälgi minu lugusid ja rännakuid ka Instagramis, Facebookis ja LinkedInis.

Avaldan ka igakuist Tartu ja Lõuna-Eesti lugude ning joonistustega uudiskirja The Tartu Observer.

h